17 Mart 2018 |

BIST100
DOLAR
EURO
ALTIN
GBP

Sahte kadın MİT'çi böyle çarptı!

Leyla B.’nin inandırıcı olmak için Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki birçok üst düzey bürokrat için sahte fişleme dosyaları oluşturduğu ortaya çıktı.

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından, kurbanlarını iş bulma vaadiyle dolandıran 42 yaşındaki Leyla B. gözaltına alındı. Şüphelinin kendisini mağdurlara İstihbarat Daire Başkanı olarak tanıttığı ortaya çıktı. Tanıdığı aracılığıyla kendisine yönlendirilen mağdurlarla bir toplantı yapan Leyla B. MİT’in içerisinde yeni bir yapılanmaya gidildiğini ve çok sayıda insanı MİT’e işe aldırabileceğini söyledi.

SAHTE DOSYALAR HAZIRLAMIŞ

Leyla B. inandırıcı olmak için Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki birçok üst düzey bürokrat için sahte fişleme dosyaları oluşturmuş. İsimlerin karşısına ise FETÖ bağlantılıdır, Gezi eylemcisidir, Hayır’cı gruptandır gibi ifadeler yazarak kendisiyle görüşmeye gelenlere bu sahte belgeleri göstermiş.

Emniyete başvuran mağdurlardan Mevlüt S. Ankara’da tanıştığımız bir kafede sırada benim gibi 30 kişi vardı. Bizlerden CV istedi. Bizleri 8-10 kişilik gruplar halinde topladı. Bana bizzat kendisinin şoförlüğünü yapacağımı ve 21 Mayıs günü kesin olarak işe başlayacağımı söyledi. Kendisinden MİT’te çalıştığına dair bir belge göstermesini istedik. Ancak kendisini ifşa etmemek için gösteremeyeceğini söyledi dedi. Leyla B. emniyette alınan ifadesinde, Ben bu gruba kendimi İstihbarat Daire Başkanı olarak tanıttım. Bu kişilerden CV istedim. Amacım onlara iş bulmaktı diyerek kendini savundu.

AKŞAM

Kategorisine Son Eklenen Haberler

Son Dakika Haberleri

Tümü

Video Galeri

Tümü